بررسی قصورات مامایی و ضایعات جنسی

یکی از مهم ترین عواملی که توسط کارشناس رسمی مامایی مورد بررسی قرار می گیرد انواع مختلف بررسی قصورات مامایی است. این قصورات شامل موارد مختلفی نظیر تغییر شکل استخوان های نوزاد، افتادن بچه از دست پرستار و همچنین مواردی که منجر به خطر افتادن علایم حیاتی مادر و کودک می شود، خواهد بود. در هر حال ممکن است اشخاص برای بررسی ضایعات جنسی نظیر مشکلات نخاعی، مشکلات جنسی خانم ها و آقایان و سایر موارد نیاز به کمک کارشناسان مامایی داشته باشند که در این صورت کارشناس مامایی با بررسی موارد بسیاری اظهار نظر می نماید. پزشک قانونی نیز که می تواند طی ارائه گزارش های پزشکی نسبت به ضایعات مختلف جنسی و قصورات مامایی نتایج را اعلام کند. کارشناس رسمی طبق شواهد و مدارک اظهار نظر می کند.

انواع قصورات مامایی و ضایعات جنسی

این موضوع در بحث پزشکی بسیار گسترده بوده و شامل موارد بسیاری چون قصورات در بررسی علایم حیاتی نوزاد و مادر، استفاده نادرست از ابزار ها و تشخیص نادرست وضعیت مادر می شود. عمده این قصورات ناشی از استرس، عدم تجربه، عدم دقت کافی و غیره می شود. مهم ترین عامل در این قصورا بررسی علایم حیاتی نوزاد و مادر است که می تواند به خطرات جبران ناپذیری بشود. در هر حال کارشناس مامایی در چنین شرایطی نسبت به موقعیت ماما، شرایط محیطی و شرایط بیمار اقدام به تحقیق می کند.

در خصوص ضایعات جنسی می توان به بررسی پرده بکارت خانم ها در حین ازدواج، بررسی ناتوانایی های جنسی، علل نزدیکی ها و مشکلات نخاعی و امثالهم اشاره کرد. این موارد می تواند توسط کارشناس ماما مورد بررسی قرار بگیرد. ضایعات جنسی در واقع از مهم ترین علل مراجعه به کارشناس مامایی است. بررسی تجاوز های جنسی و کودک آزاری و امثالهم نیز توسط کارشناس رسمی انجام می شود. کارشناس می تواند برای بررسی بارداری و عدم بارداری از آزمایشات پاراکلینیکی استفاده کند که به واسطه آن سقط جنین، ولادت نوزاد در منزل، جلوگیری از بارداری و اطمینان از سالم بودن جنین و غیره مشخص می شود.

قصور پزشکی

درر واقع منظور از قصور پزشکی انجام کارهایی است که طبق استاندارد ها و ضوابط علمی پزشکی نبوده باشد و با انجاک عمدی یا سهوی آنها منجر به خطر افتادن جان بیمار بشود. هنگامی که بیمار در حال بیهوشی به سر می برد ممکن است پرستار یا پزشک وی دچار خطاهایی بشود و در نهایت برای بیمار مشکل پیش بیاید. در این زمینه می توان از کارشناس رسمی کمک گرفت تا موضوع را مورد بررسی قرار بدهد.

نحوه بررسی قصورات مامایی و ضایعات جنسی

کارشناس رسمی برای بررسی قصورات مامایی و ضایعات مرتبط با آن می تواند از روش های مختلفی استفاده کند تا بتواند به راحتی نسبت به موضوع زنان و زایمان، قصورات مامایی، و معضلات جنسی تحقیق کرده و طبق استاندارد ها و ضوابط بتواند اظهار نظر نماید. برخی افراد علاوه بر اظهار نظر کارشناس از اقدامات پزشکی قانونی هم استفاده می کنند تا بتوانند دقیق تر در این زمینه احقاق حق نمایند. در واقع شیوه تحقیق کارشناس مامایی به این صورت است که تمامی موارد مربوطه از جمله زمان وقوع حادثه، بررسی علایم حیاتی بیمار، بررسی شواهد و مدارک از جمله ابزارهای مورد استفاده، بررسی عکس ها و فیلم ها و آزمایشات بیمار، بررسی حالات و وضعیت جسمی روحی بیمار، بررسی تمامی آثار مربوط به نزدیکی و غیره می پردازد.

کارشناس رسمی می تواند در خصوص بررسی قصورات مامایی و ضایعات جنسی از طریق تحقیقات و بررسی موارد مختلف می تواند اظهار نظر نماید. در صورت لزوم کارشناس می تواند از نظریات پزشک قانونی هم استفاده کند. پزشک قانونی با توجه به استاندارد ها و ضوابط گزارش را صدور می کند و کارشناس رسمی با استفاده از تمامی شواهد و مدارک نظریات خود را در قالب گزارش اعلام می کند.

در صورت نیاز به کارشناس می‌توانید با شماره تلفن‌های موجود تماس حاصل نمائید. گروه مشاوران، وکلا و کارشناسان ما با سال‌ها سابقه آماده ارائه خدمات در زمینه‌های مختلف هستند. با توجه به این که بسیاری از قصورات پرستاری در خصوص تزریق دارو است می‌توانید با خدمات کارشناس داروسازی و سم شناسی نیز آشنا شوید.